پیوند قرنیه

عمل پیوند قرنیه توسط بهترین جراحان چشم پزشک ایران

✔️ با قیمت مناسب و یک روزه در کلینیک فوق تخصصی چشم
✔️ پیوند قرنیه چطور انجام می شود؟
✔️ بهترین زمان برای پیوند قرنیه چه موقع است؟
✔️ قبل از پیوند قرنیه باید چه کارهایی را انجام دهیم؟
✔️ شرایط انجام جراحی پیوند قرنیه در افراد

⏱️ (( مدت زمان تقریبی مطالعه این مطلب: 10 دقیقه ))
پیوند قرنیه

آنچه در این مطلب می خوانید:

از زمان های گذشته تا به حال از دید مردم یکی از سخت ترین عمل های دنیا عمل پیوند قرنیه می باشد که با توجه به پیشرفت علم و امکانات موجود در جامعه چشم پزشکی این مشکل حل شده و راه حل های خوبی برای معالجه بیماری های چشمی به وجود امده است که در ادامه به آنها می پردازیم.
اکثر افرادی که قصد پیوند قرنیه را دارند برای آنها سوالاتی از قبیل اینکه آیا با پیوند قرنیه مشکل بینایی آنها بهبود می یابد؟ یا اینکه این عمل چگونه انجام می شود و ….

پیوند قرنیه

عمل پیوند قرنیه چگونه انجام می شود؟

چشم پزشکان در پیوند قرنیه بافت های سالم چشم را با بافت های زخمی قرنیه پیوند می زنند، که این نوع عمل یا پیوند قرنیه دو نوع است: یکی پیوند قرنیه معمولی و دیگری پیوند قرنیه لایه پشتی
در این نوع عمل بافت های مرکزی قرنیه چشم جایگزینی برای بافت های آسیب دیده چشم می شوند.
در بعضی موارد ممکن است پیوند قرنیه برای بازگرداندن بینایی ضروری باشد، طبق آمار جهانی که به دست محققان رسیده بیماریهای قرنیه چشم، چهارمین و بهترین نوع بیماری قرنیه است که موجب کوری بیمار می شود.

بهترین زمان برای پیوند قرنیه چه موقع است؟

بهتر است که بگوییم چه زمانی فرد مبتلا به بیماری بینایی نیاز به پیوند قرنیه دارد. قرنیه سالم و شفاف یکی از ارکان اصلی و ضروری بینایی محسوب می شود. پس اگر قرنیه چشم شما به هر دلیلی آسیب دیده باشد و به آن هیچ رسیدگی نشود موجب تورم زخم یا التهاب می شود و به طور کلی در بینایی شما اختلال ایجاد می کند.
زمانی که مشکل بینایی برای شما به وجود می‌آید و لنز عینک نتواند بینایی کامل را برای شما فراهم کنند و یا اینکه استفاده از داروها درد شما را تسکین ندهد برای برگرداندن بینایی شما به عمل پیوند قرنیه نیاز پیدا می کنید.

عوامل تاثیر گذار بر روی بینایی افراد

عوامل و یا شرایط خاصی می‌تواند بر روی شفافیت قرنیه چشم افراد تاثیر بگذارد و یا رفته رفته این موضوع به یک بیماری بزرگ تبدیل شود و فرد را مبتلا به خطر نارسایی دید بر روی قرنیه نزدیک کند این عوامل عبارتند از؛

 • عفونت‌هایی که بر اثر زخم ها ایجاد می شوند همانند تبخال یا بیماری‌های قارچی
 • عفونت ناشی از ورود مژده به چشم که فرد مبتلا به این بیماری در اثر مالش چشم موجب پاره شدن رگهای چشم می شود.
 • در بعضی از افراد این نوع بیماری نیز ارثی است مانند دیستروفی فوچس
 • بیماری های چشمی پیشرفته
 • نازکی و یا تغییر شکل قرنیه
 • عوارضی که ممکن است در بعضی از افراد به صورت نادر از جراحی لیزیک به وجود بیاید
 • سوختگی های شیمیایی یا آسیب دیدگی های چشم
 • عوارض ناشی از آب مروارید
جراح پیوند قرنیه

شرایط انجام جراحی پیوند قرنیه در افراد

این نوع عمل یا پیوند به منزله بهبود بخشی یا عملکرد بهتره قرنیه و بینایی چشم انجام می‌شود. در صورتی که درد موجود از بیماری یا آسیب دیدگی قرنیه باشد ممکن است با پیوند قرنیه این علائم از بین برود .
میزان آسیب دیدگی قرنیه با توجه به بیماری یا صدماتی که به چشم وارد می شود و بینایی را در بر می گیرد عبارت است از:

 • زمان پروسه یک الی دو ساعت
 • نتیجه با توجه به میزان بینایی
 • زمان بهبود به طور معمول چند هفته تا یک سال

قبل از پیوند قرنیه باید چه کارهایی را انجام دهیم ؟

قبل از اینکه شما به نتیجه پیوند قرنیه برسید باید در زمان کم سویی بینایی و یا به وجود آمدن مشکلات بینایی به یک چشم پزشکی مراجعه کرده و پزشک بعد از معاینه و تجویز داروهای لازم مشکل را حل کند، در صورتی که از عمل لیزیک و مصرف داروهای لازم نتیجه نگرفتیم و بعد از تجویز دکتر پیوند قرنیه می توانیم بافت‌های از بین رفته چشم را مداوا کنیم .

مراحل پیوند قرنیه چشم

زمانی که چشم پزشک یا جراح، پیوند قرنیه را برای معالجه بیمار در نظر می گیرد شرایطی همانند سلامتی بیمار، سن و یا آسیب و بیماری هایی که ممکن است بعد از پیوند قرنیه برای فرد پیش بیاید را بررسی می کند و بعد از آن تصمیم به پیوند قرنیه می گیرد.

زمان مورد نیاز برای بهبودی بعد از پیوند قرنیه چشم

زمان بهبودی پیوند قرنیه چشم در افراد متفاوت است در بعضی از افراد یک سال و در بعضی از افراد دیگر بازه زمانی بیشتری مورد نیاز است که به طور کامل به بهبودی کامل دست یابد.
بعد از پیوند فرد بینایی خود را تا چندین ماه به صورت تار می بیند و بعد از آن می تواند به شرایط قبل از عمل برگردد ، اما باید توجه داشته باشیم که مراقبت های بعد از عمل بسیار مهم است و فرد باید در هفته های اول عمل خود به هیچ عنوان وسایل سنگین را جابجا نکند و به مدت یک هفته استراحت کامل داشته باشد البته مدت زمان استراحت بسته به شغل فرد نیز است.
باید به این نکته توجه داشته باشید که به هر میزان که شما مراقبتهای بعد از عمل را جدی بگیرید به همان میزان نیز نتیجه پیوند خوب بوده و بینایی شما به حالت عادی و شفاف برمی گردد.
داروهایی که بعد از پیوند برای شما تجویز می‌شود باید دقیقاً همانطور که پزشک گفته مصرف شوند چون که این داروها برای کمک به کنترل عفونت، تورم و یا عدم ناراحتی فرد تجویز شده است، شما باید بعد از عمل حتماً از یک سپر محافظ همانند عینک بر روی چشمانتان داشته باشید که از صدمات خارجی دور بماند.

چشم پزشک پیوند قرنیه

بعد از پیوند قرنیه وضعیت بینایی به چه شکلی است ؟

بعد از پیوند قرنیه چندین ماه طول می کشد که بیمار بتواند بینایی قبلی خود را داشته باشد و به مرور زمان بینایی از دست رفته از حالت تار به حالت شفاف تبدیل می شود ، و قرنیه به صورت کامل بهبود می یابد و سپس بعد از آن در صورت نیاز به جراحی لیزیک میتوانید بینایی خود را نیز افزایش دهید.

مزایای خدمات چشم پزشکی

دکتر چشم پزشک

بهترین چشم پزشکان متخصص

ما با برترین فوق تخصص های چشم پزشکی همکاری میکنیم. و تمامی این عزیزان از سرمایه های ما هستند که به مرور آنها را انتخاب کرده ایم. علاوه بر مهارت، اخلاق حرفه ای آنها نیز برای ما مهم بوده تا بیماران ما با بهترین چشم پزشکان ویزیت شوند.

اورژانس چشم پزشکی

دقیق ترین آزمایشگاه های تهران

نتیجه آزمایش بیمار در تشخیص بیماری و درمان توسط پزشک اهمیت فروانی دارد. ما با به روزترین و دقیق ترین آزمایشگاه تهران مجهز به جدید ترین دستگاهها همکاری میکنیم.

عمل جراحی چشم با دستگاه لیزری چشم پزشکی

جدیدترین دستگاههای چشم پزشکی

با استفاده از جدیدترین دستگاههای چشم پزشکی دنیا، و عمل جراحی توسط باتجربه ترین جراحان، خطای عمل جراحی را از بین برده ایم.

بهترین دکتر عمل چشم

پشتیبانی از راه دور

تمامی مراحل درمان شامل پشتیبانی از سمت ما می باشد و چنانچه به شهر خود بازگشتید همچنان ارتباط با پزشک و آنالیز آزمایشات و داروها توسط ما برای شما انجام خواهد شد.

جراحی چشم با قیمت مناسب توسط برترین فوق تخصص های جراح چشم پزشک

انواع عمل چشم: عمل لازک چشم (LASEK)، عمل لیزیک (Lasik)، عمل پی آر کی (PRK)، انواع جراحی های شبکیه و پیوند قرنیه، عمل قوز قرنیه، عمل فمتولیزیک چشم، عمل فمتو اسمایل، عمل افتادگی پلک (بلفاروپلاستی blepharoplasty)، عمل آب مروارید (کاتاراکت)، عمل پف چشم، عمل انحراف چشم (استرابیسم) و عمل کاشت لنز دایمی

ما پیشرفته ترین دستگاههای چشم پزشکی دنیا را تهیه کرده ایم با برترین جراحان چشم پزشکی ایران، تا بالاترین کیفیت جراحی چشم پزشکی را بدون خطا ارائه دهیم.

مشاوره رایگان چشم پزشکی

تماس با چشم پزشکی

همین الان در هر ساعت از شبانه روز کافیست فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.


۱ – تمامی مشخصات شما نزد ما بطور محرمانه محفوظ خواهد ماند و فقط مسئول مربوطه دسترسی لازم را دارد.
۲ – به هیچ وجه شماره شما وارد پنل پیامک نمی شود و فقط جهت ارتباط تلفنی با شما می باشد.


پس با خیال راحت فرم زیر را پر نمایید.

 

بیمه های طرف قرارداد

قرارداد با تمام بیمه ها حتی بیمه های پایه (کارکنان دولت، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح)

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *