عمل فمتولیزیک چشم

عمل فمتولیزیک چشم (Femtolysic) توسط ماهرترین چشم پزشکان ایران

✔️ با جدیدترین دستگاههای Wave Light EX500 در تهران
✔️ با قیمت مناسب و یک روزه در کلینیک فوق تخصصی چشم
✔️ مراقبت های قبل و بعد از عمل فمتولیزیک
✔️ آشنایی با مزایای عمل فمتولیزیک چشم و معایب آن

⏱️ (( مدت زمان تقریبی مطالعه این مطلب: 8 دقیقه ))
عمل فمتولیزیک چشم

آنچه در این مطلب می خوانید:

هیچ کس از عینک و لنز خوشش نمی‌آید؛ عینک دردسرهای خودش را دارد، استفاده از لنز هم سخت است و حتی خیلی از افراد ممکن است از انجامش عاجز باشند. بهترین کار از نظر ما، درمان این مشکل از ریشه است، درمانی که فرد را به کل از عینک و لنز بی‌نیاز کند و تمام عیوب انکساری چشم‌ها را برطرف کند. مثلاً انجام عمل‌هایی چون عمل لازک، لیزیک و یا از همه بهتر، فمتولیزیک یکی از بهترین جراحی چشم پزشکی هستند.
اما سؤال این است که اصلاً عمل فمتولیزیک چشم چیست؟ در این مقاله کوتاه، قصد داریم همین موضوع را بررسی کنیم؛ از چیستی این راهکار درمانی برای اصلاعیوب انکساری چشم حرف بزنیم و مزایا و معایب آن را برای شما خوانندگان عزیز، بیان نماییم. با ما همراه باشید.

عمل فمتولیزیک چشم در تهران

عمل فمتولیزیک چشم چیست؟

به‌عنوان اولین بخش، لازم است اصلا ببینیم که عمل فمتولیزیک چشم چیست؟ جواب بسیار ساده است و البته در مقدمه، اشاره‌ای به آن شد:

فمتولیزیک، یک عمل جراحی چشم است که به کمک لیزر انجام می‌شود؛ یعنی پایۀ آن، استفاده از لیزر است. هدف از انجام این عمل، اصلاح عیوب انکساری چشم است؛ به عبارت دیگر، با استفاده از فمتولیزیک، می‌توان دوربینی، نزدیک‌بینی و یا آستیگماتسیم را درمان نمود.

عمل فمتولیزیک چشم، بسیار ساده است و در طول آن، بیمار هیچ چیز را حس نخواهد کرد. این عمل، عملی سرپایی بوده و بعد از آن، هیچ نیازی به بستری بیمار نیست. بیمار می‌تواند بعد از انجام مرخص شده و تنها با توصیه‌های مراقبتی و مصرف داروهای تجویز شده، بعد از یک الی دو روز، به زندگی عادی خود بازگردد و استفاده از عینک را به کل کنار بگذارد.

بهترین جراح عمل فمتولیزیک چشم

عمل فمتولیزیک چشم چگونه انجام می‌شود؟

دومین مسئله‌ای که باید درباره عمل فمتولیزیک چشم بدانیم، این است که اصلا این عمل چطور، چگونه و به چه نحوی انجام می‌شود؟
همانطور که در بخش قبلی نیز اندک اشاره‌ای به آن شد، عمل فمتولیزیک چشم، تماما بر پایه لیزر است. این عمل به این صورت است که ابتدا بر روی قرنیه، برشی بسیار نازک ایجاد می‌شود و بعد از آن، همان لیزری که گفتیم، روی قرنیه، تابانده می‌شود. در این عمل، بیمار بی‌آنکه هیچگونه دردی را حس کند، صرفا به دستگاه مخصوصی که بالاس سرش قرار دارد، خیره می‌شود.
دستگاه با چند چشمک، لیزر فمتوسِکِند را به چشم بیمار، می‌تاباند. هر پالس لیزر، تنها حدود 10 الی 15 ثانیه طول می‌کشد، در نتیجه، بافت اطراف قرنیه، بدون آسیب و کاملاً دست نخورده، باقی خواهند ماند.

عمل فمتولیزیک چه مزایای دارد؟

بدون توصیف مزایا و برشمردن آن‌ها، عمل فمتولیزیک چشم را به درستی نخواهیم شناخت. از قضا، باید بگوییم این عمل، مزایای بسیاری دارد و در بین تمامی عملی‌های چشم که عیوب انکساری را رفع می‌کنند، عمل فمتولیزیک، از همه بهتر است. از جمله دلایل این عمل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود بسیار سریع
  این مورد را پیشتر نیز ذکر کردیم؛ عمل فمتولیزیک چشم یک عمل سرپایی به حساب آمده و هیچ نیازی به بستری ندارد. بیمار بعد از 1 روز یا حداکثر بعد از 2 روز، می‌تواند دید طبیعی خود را دست آورد و مثل روز اول، به فعالیت‌های روزمره خود رسیدگی کند. قطره‌های چشمی هم نهایتا بعد از 2 هفته به دستور پزشک، قطع خواهند شد.
 • ترمیم قرنیه در کمترین زمان
  دلیل اینکه بهبودی بعد از این عمل بسیار سریع است، این است که قرنیه، به سرعت ترمیم می‌شود. از آنجایی که برای این عمل، برشی بسیار کوچک و ظریف روی قرنیه ایجاد می‌شود، ترمیم و بهبودی آن نیز بسیار سریع خواهد بود.
 • امکان عمل مجدد و ماندگاری اثر
  ماندگاری اثر عمل فمتولیزیک چشم بسیار بالاست و بعد از گذشت 3 تا 6 ماه، شماه چشم ثابت می‌شود و دیگر هم تغییری نمی‌کند. اما اگر به هر دلیلی، وضعیت قبل از عمل بازگشت و این عمل نتایجش را از دست داد، به راحتی می‌توان آن را تکرار کرد. تحقیقات نشان داده که عمل دوم، حتی از عمل اول هم راحت‌تر است.
 • تاثیرگذاری بسیار بالا
  شاید یکی از مهم‌ترین نتایج عمل فمتولیزیک چشم، همین اثرگذاری بسیار بالای آن باشد. دقت این عمل بسیار بالاست و نتایج آن بسیار قاطع است. بررسی‌ها حاکی از آن هستند که بعد از این عمل، چشم مبتلا به نزدیک‌بینی، به میزان 12 دیوپتر اصلاح می‌شود. و البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که این عمل، موجب کدورت چشم نخواهد شد.
عمل فمتولیزیک چشم مزایا و معایب

عمل فمتولیزیک چشم چه معایبی دارد؟

چنان که پیشتر در این مطلب، چندباری ذکرش کردیم، عوارض عمل فمتولیزیک چشم بسیار اندک است؛ اما صفر نیست. این عمل را شاید بتوان مدرن‌ترین عمل برای رفع عیوب انکساری دانست که عوارض آن از هر روش دیگری، بسیار کمتر است. البته این را هم نباید از قلم انداخت که عوارض ذکر شده برای این عمل، بسیار نادر هستند و طبق آمار، برای کمترین میزان افراد، رخ داده‌اند.

از جمله عوارض عمل فمتولیزیک چشم، می‌توان این موارد را نام برد:

 • تشکیل شدن حباب‌های گازدار در زیر فلپ
 • ابتلای ناگهانی به سندروم حساسیت به نور
 • پخش شدن نور رنگین کمانی، به دلیل ناصافی خلفی فلپ
 • ملتهب شدن لایه‌ای از قرنیه، در زیر فلپ

کسانی که از عینک و یا لنزهای تماسی استفاده می‌کنند، همیشه به دنبال راهی هستند تا بتوانند از شر این دو خلاص شوند. به همین منظور، ممکن است عمل‌های مختلف را از جمله لیزیک، لازک و یا فمتولیزیک انجام دهند.
فمتولیزیک را می‌توان نمونه تازه‌تر و مدرن‌تری از لیزیک دانست که دقت و تاثیرگذاری آن، چندین برابر بیشتر است. به علاوه، گفتنی است که معایب و عوارض آن نیز نسبت به تمام عمل‌های دیگر که برای رفع عیوب انکساری انجام می‌شوند، کمتر است.
کسانی که عمل فمتولیزیک چشم را انجام می‌دهند، تقریبا همگی تا آخر عمر از استفاده از عینک، بی‌نیاز خواهند شد. به علاوه، هیچ نیازی هم به استراحت طولانی مدت ندارند و دوره نقاهت آنان، حداکثر 24 ساعت به طول خواهد انجامید. در نهایت، اجازه دهید که از تجارب شما نیز آگاه شویم. بگویید، آیا شما تا به حال این عمل را انجام داده‌اید؟ آیا از نتایج آن راضی بوده‌اید؟ پاسخ خود را در قالب کامنت با ما هم در میان بگذارید!

مزایای خدمات چشم پزشکی

دکتر چشم پزشک

بهترین چشم پزشکان متخصص

ما با برترین فوق تخصص های چشم پزشکی همکاری میکنیم. و تمامی این عزیزان از سرمایه های ما هستند که به مرور آنها را انتخاب کرده ایم. علاوه بر مهارت، اخلاق حرفه ای آنها نیز برای ما مهم بوده تا بیماران ما با بهترین چشم پزشکان ویزیت شوند.

اورژانس چشم پزشکی

دقیق ترین آزمایشگاه های تهران

نتیجه آزمایش بیمار در تشخیص بیماری و درمان توسط پزشک اهمیت فروانی دارد. ما با به روزترین و دقیق ترین آزمایشگاه تهران مجهز به جدید ترین دستگاهها همکاری میکنیم.

عمل جراحی چشم با دستگاه لیزری چشم پزشکی

جدیدترین دستگاههای چشم پزشکی

با استفاده از جدیدترین دستگاههای چشم پزشکی دنیا، و عمل جراحی توسط باتجربه ترین جراحان، خطای عمل جراحی را از بین برده ایم.

بهترین دکتر عمل چشم

پشتیبانی از راه دور

تمامی مراحل درمان شامل پشتیبانی از سمت ما می باشد و چنانچه به شهر خود بازگشتید همچنان ارتباط با پزشک و آنالیز آزمایشات و داروها توسط ما برای شما انجام خواهد شد.

جراحی چشم با قیمت مناسب توسط برترین فوق تخصص های جراح چشم پزشک

انواع عمل چشم: عمل لازک چشم (LASEK)، عمل لیزیک (Lasik)، عمل پی آر کی (PRK)، انواع جراحی های شبکیه و پیوند قرنیه، عمل قوز قرنیه، عمل فمتولیزیک چشم، عمل فمتو اسمایل، عمل افتادگی پلک (بلفاروپلاستی blepharoplasty)، عمل آب مروارید (کاتاراکت)، عمل پف چشم، عمل انحراف چشم (استرابیسم) و عمل کاشت لنز دایمی

ما پیشرفته ترین دستگاههای چشم پزشکی دنیا را تهیه کرده ایم با برترین جراحان چشم پزشکی ایران، تا بالاترین کیفیت جراحی چشم پزشکی را بدون خطا ارائه دهیم.

مشاوره رایگان چشم پزشکی

تماس با چشم پزشکی

همین الان در هر ساعت از شبانه روز کافیست فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.


۱ – تمامی مشخصات شما نزد ما بطور محرمانه محفوظ خواهد ماند و فقط مسئول مربوطه دسترسی لازم را دارد.
۲ – به هیچ وجه شماره شما وارد پنل پیامک نمی شود و فقط جهت ارتباط تلفنی با شما می باشد.


پس با خیال راحت فرم زیر را پر نمایید.

 

بیمه های طرف قرارداد

قرارداد با تمام بیمه ها حتی بیمه های پایه (کارکنان دولت، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح)

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *