عمل لیزیک چشم (Lasik)

عمل لیزیک چشم (Lasik) توسط ماهرترین جراحان چشم پزشک ایران

✔️ با جدیدترین دستگاههای Wave Light EX500 در تهران
✔️ با قیمت مناسب و یک روزه در کلینیک فوق تخصصی چشم
✔️ تفاوت عمل لیزیک (Lasik) با عمل لازک (LASEK) و پی آر کی (PRK)
✔️ عمل لیزیک برای چه کسانی مناسب است؟
✔️ آشنایی با مزایای عمل لیزیک چشم و معایب آن
✔️ مراقبت های قبل و بعد از عمل لیزیک

⏱️ (( مدت زمان تقریبی مطالعه این مطلب: 10 دقیقه ))
عمل لیزیک چشم

آنچه در این مطلب می خوانید:

عمل لیزیک چشم که رایج ترین جراحی لیزر چشم ‌است، برای درمان نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم تجویز‌ می‌شود و مانند سایر انواع جراحی انکساری، با تغییر شکل قرنیه، به تمرکز درست‌تر نور بر روی شبکیه و وضوح تصاویر، کمک خواهد کرد. به عبارت دیگر، لغت LASIK که برگرفته از اصطلاح laser-assisted in situ keratomileusis ‌است، به معنای برش قرنیه به کمک اشعه لیزر است. این عمل جراحی اساساً بدون درد بوده و برای هر دو چشم، تنها حدود 15 دقیقه طول خواهد کشید. نتایج (که بهبود بینایی بدون عینک یا لنز هستند) بلافاصله پس از عمل چشم شروع می‌شود و بینایی معمولاً طی چند روز کاملاً بهبود یافته و تثبیت می‌شود.

عمل لیزیک چشم چه بیماریهای چشمی را درمان میکند؟

عمل لیزیک چشم چه بیماریهای چشمی را درمان میکند؟
عمل لیزیک چشم چه بیماریهای چشمی را درمان میکند؟

عمل لیزیک چشم، ممکن است گزینه ای برای اصلاح یکی از این مشکلات بینایی زیر باشد:

 • نزدیک بینی یا myopia

نزدیک بینی یکی از انواع عیوب انکساری چشم است که به علت عدم هماهنگی اندازه قرنیه با کره چشم پیش می‌آید و مانع تمرکز نور روی شبکیه شده و به دنبال آن فرد در تشخیص اشیاء یا نوشته‌های دور، دچار مشکل می‌شود. کاهش بینایی دور، تنگ کردن غیر ارادی پلک‌ها و تغییر شکل شبکیه از علائم myopia هستند.

 • دور بینی یا hyperopia

دور بینی نیز عیبی انکساری و برعکس نزدیک بینی ‌است که به دلیل تمرکز امواج نور در پشت شبکیه، بروز می‌کند و باعث می‌شود که فرد در دیدن اشیاء یا نوشته‌های نزدیک، دچار مشکل شود. از علائم hyperopia می‌توان، کاهش بینایی نزدیک، سردرد، اشک، فوتوفوبیا، گل مژه، خستگی و قرمزی چشم را نام برد.

 • آستیگماتیسم یا Astigmatism

در آستیگماتیسم که به دلیل منحنی یا مسطح شدن ناهموار قرنیه ایجاد می‌شود، انکسار نور در نقاط مختلف قرنیه به صورت مساوری صورت نگرفته و بنابراین روی شبکیه نیز متمرکز نخواهد شد. Astigmatism از خفیف تا بسیار شدید طبقه بندی شده و می‌تواند همراه با دور بینی، نزدیک بینی و یا به تنهایی بروز کند.

تفاوت عمل لیزیک و لازک

هر دوی این عمل‌های جراحی در اصلاح عیوب انکساری چشم، نزدیک‌بینی، دوربینی، آستیگماتیسم و پیر چشمی به کار می‌روند و تقریباً هر دو نتایج و هزینۀ یکسان داشته و از یک نوع لیزر در انجام جراحی استفاده می‌شود. اما موضوع این است که برای هر فردی، با توجه به وضعیت و شرایط قرنیه و سبک زندگی او، کدام یک مناسب است که پزشک متخصص در این زمینه اظهار نظر می‌نماید.

 • اول اینکه اگر چه در هر دو عمل از لیزر استفاده می‌شود، اما لیزیک از لیزر برای تغییر شکل قرنیه با برش عمیق در لایه خارجی کره چشم استفاده می‌کند؛ در صورتی که عمل لازک فقط به اندازه اپیتلیوم (لایه خارجی قرنیه)، برش کم عمقی می‌دهد.
 • عمل لازک چشم (LASEK) در افرادی که ممکن است کاندیدای مناسبی برای عمل لیزیک نباشند استفاده می‌شود؛ افرادی که قرنیه نازک‌تری دارند یا شکل قرنیه‌ آن‌ها متفاوت است و یا شدت عیوب انکساری در‌ آن‌ها بالا بوده و یا کار و فعالیت‌شان به گونه‌ای است که احتمال تغییر حالت فلپ قرنیه ایجاد شده توسط لیزیک در‌ آن‌ها وجود دارد.

عمل لیزیک چشم برای چه کسانی مناسب است؟

عمل لیزیک چشم برای چه کسانی مناسب است؟
عمل لیزیک چشم برای چه کسانی مناسب است؟

نکته حائز اهمیت در عمل لیزیک چشم این است که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل جراحی هستید یا خیر؟ به همین دلیل، و پیش از هر اقدام، چشم پزشک معاینه کاملی روی چشمان شما انجام خواهد داد، تا مطمئن شود که چشمان شما به اندازه کافی برای این عمل سالم هستند. او مواردی مثل: شکل و ضخامت قرنیه، اندازه مردمک، عیوب انکساری (نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم) و همچنین سایر عوامل و بیماری‌های چشمی را ارزیابی می‌کند.

مراقبت های قبل از عمل لیزیک چشم

برای مطالعه مراقبت های قبل از عمل لیزیک روی دکمه زیر کلیک کنید:

مراقبت های بعد از عمل لیزیک چشم

برای مطالعه مراقبت های بعد از عمل روی دکمه زیر کلیک کنید:

مزایا و معایب لیزیک چشم

هر نوع عمل جراحی در کنار ویژگی‌های مثبت، خطرات یا ریسک‌هایی هم به همراه دارد. بنابراین پیش از گرفتن هر گونه تصمیم قطعی، بهتر است همه جوانب را بشناسید و با آگاهی انتخاب کنید.

مزایای عمل لیزیک چشم عبارتند از:

 • درد بسیار کم جراحی
 • بی حسی موضعی (به کمک قطره چشمی)
 • عدم استفاده از بخیه و پانسمان پس از انجام عمل
 • عدم نیاز به مصرف طولانی مدت دارو
 • بهبودی سریع

معایب عمل لیزیک چشم نیز که در تعداد کمی از افراد بروز داشته اند، عبارتند از:

 • بازگشت احتمالی عیوب انکساری پس از گذشت چند سال
 • بروز خشکی چشم
 • بروز فوتوفوبیا یا ترس از نور
 • هزینه بالای عمل
 • ایجاد هاله یا دو بینی
 • آستیگماتیسم
 • اشک ریزی
 • و در بدترین شرایط، آسیب به قرنیه و از دست رفتن بینایی

در نظر داشته باشید که برخی عوامل زمینه‌ای مانند اختلالات خود ایمنی، خشکی مدام چشم، سیستم ایمنی ضعیف، آب مروارید، بارداری، سن بالا و مشکلات هورمونی می‌توانند ریسک عمل لیزیک چشم را افرایش دهند.

عوارض عمل لیزیک چشم

پس از انجام عمل جراحی ممکن است مواردی مانند خارش، آبریزش، سوزش یا کمی درد احساس کنید که برای رفع آن‌ها، قطره‌های چشمی دریافت خواهید کرد. مصرف به موقع این قطره‌ها را جدی بگیرید. در شرایطی ممکن است چشم پزشک استفاده از محافظ چشم را در هنگام خواب به شما توصیه کرده و پیشنهاد کند پس از عمل، به مدت 3-2 ساعت در اتاق تاریکی بخوابید. بهداشت ناحیه چشمی را همواره در نظر داشته باشید و دست‌های خود را مرتباً تمیز نگه دارید.

بعد از چه مدت از عمل لیزیک، دید کامل میشود؟

طبق نظر پزشک، برای مدت تعیین شده‌ای در فضاهایی با نور زیاد، از عینک آفتابی استفاده کنید. بهتر است به مدت چند هفته از لوازم آرایش چشمی استفاده نکنید و در صورت لزوم در طی روز، لبه‌های پلک را با دستمال مرطوب و به آرامی تمیز نمایید. قبل از انجام ورزش‌هایی مانند شنا، از پزشک خود مشورت بگیرید و در نهایت اینکه انتظار نداشته باشید بلافاصله پس از عمل لیزیک چشم، بینایی شما بهبود یافته و واضح شود؛ نتایج حدود 3-2 ماه پس از جراحی تثبیت خواهند شد!

هزینه عمل لیزیک چشم

قیمت عمل لیزیک در کلینیک ها متفاوت است. گاهی پزشکان هزینه های مختلفی جهت جراحی لیزر چشم اعلام میکنند. و در مواقعی قیمتی که توسط کلینیک ها و پزشکان به شما اعلام میشود تنها برای یک چشم است. و هنگام تسویه حساب، شما ملزم به پرداخت دو برابری قیمت اعلام شده هستید. شما میبایست به این مورد دقت کافی داشته باشید و در این گونه مواقع هزینه تمام شده و هزینه نهایی عمل لیزیک را بخواهید.

در کلینیک ایران مدیکال سرویس، قیمت ارائه شده و تخفیف برای عمل لیزیک، برای هر دو چشم درنظر گرفته شده که این قیمت، کمترین قیمت با حفظ بالاترین کیفیت میباشد. همچنین ما هزینه عکس قرنیه را هم رایگان بعنوان هدیه به مشتریانمان درنظر گرفته ایم.

جهت دریافت هزینه عمل لیزیک چشم و شرایط تخفیف، همین الان با شماره کلینیک تماس گرفته و یا فرم زیر را پر کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

مزایای خدمات چشم پزشکی

دکتر چشم پزشک

بهترین چشم پزشکان متخصص

ما با برترین فوق تخصص های چشم پزشکی همکاری میکنیم. و تمامی این عزیزان از سرمایه های ما هستند که به مرور آنها را انتخاب کرده ایم. علاوه بر مهارت، اخلاق حرفه ای آنها نیز برای ما مهم بوده تا بیماران ما با بهترین چشم پزشکان ویزیت شوند.

اورژانس چشم پزشکی

دقیق ترین آزمایشگاه های تهران

نتیجه آزمایش بیمار در تشخیص بیماری و درمان توسط پزشک اهمیت فروانی دارد. ما با به روزترین و دقیق ترین آزمایشگاه تهران مجهز به جدید ترین دستگاهها همکاری میکنیم.

عمل جراحی چشم با دستگاه لیزری چشم پزشکی

جدیدترین دستگاههای چشم پزشکی

با استفاده از جدیدترین دستگاههای چشم پزشکی دنیا، و عمل جراحی توسط باتجربه ترین جراحان، خطای عمل جراحی را از بین برده ایم.

بهترین دکتر عمل چشم

پشتیبانی از راه دور

تمامی مراحل درمان شامل پشتیبانی از سمت ما می باشد و چنانچه به شهر خود بازگشتید همچنان ارتباط با پزشک و آنالیز آزمایشات و داروها توسط ما برای شما انجام خواهد شد.

جراحی چشم با قیمت مناسب توسط برترین فوق تخصص های جراح چشم پزشک

انواع عمل چشم: عمل لازک چشم (LASEK)، عمل لیزیک (Lasik)، عمل پی آر کی (PRK)، انواع جراحی های شبکیه و پیوند قرنیه، عمل قوز قرنیه، عمل فمتولیزیک چشم، عمل فمتو اسمایل، عمل افتادگی پلک (بلفاروپلاستی blepharoplasty)، عمل آب مروارید (کاتاراکت)، عمل پف چشم، عمل انحراف چشم (استرابیسم) و عمل کاشت لنز دایمی

ما پیشرفته ترین دستگاههای چشم پزشکی دنیا را تهیه کرده ایم با برترین جراحان چشم پزشکی ایران، تا بالاترین کیفیت جراحی چشم پزشکی را بدون خطا ارائه دهیم.

مشاوره رایگان چشم پزشکی

تماس با چشم پزشکی

همین الان در هر ساعت از شبانه روز کافیست فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.


۱ – تمامی مشخصات شما نزد ما بطور محرمانه محفوظ خواهد ماند و فقط مسئول مربوطه دسترسی لازم را دارد.
۲ – به هیچ وجه شماره شما وارد پنل پیامک نمی شود و فقط جهت ارتباط تلفنی با شما می باشد.


پس با خیال راحت فرم زیر را پر نمایید.

 

بیمه های طرف قرارداد

قرارداد با تمام بیمه ها حتی بیمه های پایه (کارکنان دولت، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح)

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *