عمل پلک – بلفاروپلاستی (Blepharoplasty)

عمل بلفاروپلاستی چشم (Blepharoplasty) توسط ماهرترین چشم پزشکان ایران

✔️ با قیمت مناسب و یک روزه در کلینیک فوق تخصصی چشم
✔️ بلفاروپلاستی چیست و چگونه انجام می‌شود؟
✔️ مراقبت های قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

⏱️ (( مدت زمان تقریبی مطالعه این مطلب: 7 دقیقه ))
عمل پلک

آنچه در این مطلب می خوانید:

امروزه عمل‌های جراحی بسیاری به عنوان عمل جراحی زیبایی در علم پزشکی ثبت شده است. عمل‌هایی که هریک برای زیباتر شدن ظاهر یکی از اعضای بدن اجرایی می‌شود تا در مجموع به زیبایی بیشتر ظاهری کمک کند. یکی از عمل‌های جراحی که به عنوان یک عمل زیبایی در چشم پزشکی شناخته می‌شود و این روزها کاربرد بسیاری نیز دارد، عمل جراحی پلک یا همان عمل بلفاروپلاستی است. این عمل مانند تمام عمل‌های جراحی دیگر نیاز به اطلاعاتی پیش از اقدام دارد.

اطلاعاتی که کمک کند تا فرد بتواند به بهترین شکل ممکن در مسیر عمل جراحی پیش رفته و اقدامات لازم را انجام دهد. در صورتی که به دنبال آن هستید که اقدام به انجام این عمل کنید، در ادامه همراه ما باشید. از نکات این عمل و مزایا و معایب آن، مزاقبت‌های قبل و بعد از آن و نکات جزئی دیگری درباره این عمل سخن خواهیم گفت تا بتوانید با اطمینان خاطر بیشتری در این مسیر قدم گذاشته و عمل خوبی را پشت سر بگذارید.

بلفاروپلاستی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

عمل بلفاروپلاستی

همان‌طور که گفتیم، عمل جراحی پلک را بلفاروپلاستی می‌نامند. این عمل در واقع جراحی است که برای بهبود زیبایی ظاهر پلک‌های چشم صورت می‌گیرد. با استفاده از این عمل جراحی، پلک‌های بالایی و پایینی چشم و نواحی اطراف آن مورد ترمیم قرار گرفته و ظاهر زیباتری را برای چشم می‌سازد. در واقع این عمل راهکاری است تا نواحی اطراف چشم، پوست سفت‌تری را تجربه کرده و با لیفت پوست این نواحی، چین و چروک افتادگی آن برطرف شود.
اگر به دنبال آن هستید که چشم‌های خود را همیشه جوان نگه دارید و آن‌ها را در زیبایی ظاهری خود دخیل کنید، استفاده از این عمل می‌تواند به شما کمک بسیاری کند. البته در برخی از موارد این عمل تنها به عنوان یک عمل زیبایی نبوده و عمل درمانی نیز محسوب می‌شود. مواردی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

کاربرد و استفاده از عمل جراحی پلک چشم یا بلفاروپلاستی

عمل جراحی پلک چشم، سبب می‌شود تا چشم به شکل زیباتری درآمده و پوست اضافی آن برداشته شود. این عمل جراحی برای افرادی که دارای پلک افتاده هستند و چربی اضافی بر روی پلک چشم خود دارند، انتخاب خوبی است. به وسیله این عمل فرد می‌تواند چین و چروک‌های اطراف چشم خود را برطرف کرده و ظاهر زیباتری را برای خود فراهم آورد. چین و چروک‌هایی که به دلیل بالا رفتن سن ایجاد می‌شوند، امری اجتناب ناپذیر هستند. امری که به وسیله عمل جراحی پلک چشم قابل درمان بوده و به سادگی بهبود پیدا می‌کنند.
داشتن چربی بر روی پشت پلک و برداشتن آن به وسیله بلفاروپلاستی، این عمل را به عملی درمانی تبدیل کرده است. در حالی که از بین بردن چین و چروک با این عمل، به عنوان یک عمل جراحی شناسایی شده و سبب می‌شود تا چشم‌هایی درشت‌تر را به رخ دیگران بکشید.
البته باید توجه داشته باشید که نتیجه هر دو مورد یکی بوده و راهکار استفاده شده نیز تکراری است! در هر صورت شما با استفاده از بلفاروپلاستی می‌توانید زیبایی بیشتری را از آن خود کنید و پوست اطراف چشم خود را به شکل سفت‌تری درآورید. از همین رو به این عمل، لیفت پلک یا بالا بردن پلک نیز می‌گویند.
علاوه بر تمامی این موارد، با استفاده از عمل پلک چشم و لیفت آن می‌توانید تورم و پف پلک چشم و زیر آن خود را درمان کرده و باعث درشت‌تر شدن چشم‌های خود شوید. به این ترتیب سفیدی چشم شما بیشتر به نظر رسیده و افتادگی زیر پلک نیز درمان می‌شود.

اهمیت و مزایای استفاده از بلفاروپلاستی برای چشم

چشم‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای صورت هستند که در زیبایی ظاهری فرد تاثیر به سزایی را دارند. زیبا بودن چشم‌ها باعث می‌شود تا زیبایی بیشتری در دیگر اجزای صورت و مجموع آن پدید آید و فرد به این وسیله احساس بهتری را نسبت به ظاهر صورت خود داشته باشد. در واقع زیبایی چشم‌ها باعث می‌شود که اعتماد به نفس فرد بیشتر شده و بتواند ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشد. با استفاده از لیفت پوست اطراف چشم خود می‌توانید سن خود را کمتر نشان داده و ظاهر جوان‌تری را تجربه کنید. ظاهری که در نگاه اول دیگران ببینند و سبب شود تا برخورد اول خود را به خوبی پیش ببرید!
البته باید به یاد داشته باشید با تمام مزایای استفاده از این عمل، افرادی که دارای مشکلات ایمنی یا بیماری‌های خاصی هستند گزینه مناسبی برای استفاده از این عمل نیستند. زیرا این عمل ممکن است برای این افراد مشکلات ثانویه‌ای را پدید آورد و سبب بروز اختلال در روند درمان بیماری دیگر آن‌ها شود. ضمن اینکه افراد سیگاری نیز در دوران نقاهت این بیماری با مشکل روبه‌رو شده و مصرف سیگار آن‌ها مشکلاتی را در این روند پیش می‌آورد.

دوره نقاهت لازم برای پس از عمل جراحی پلک چشم

از آن‌جایی که عمل جراحی پلک چشم از دسته عمل‌های سرپایی محسوب می‌شود، نیاز به بستری شدن نداشته و دوره نقاهت کوتاه مدتی را دارد. البته این دوره با توجه به شرایط هر فرد متفاوت بوده و ممکن است از چند روز تا چند هفته به طول بینجامد.
برای این عمل، معمولا فرد مدت زمان بسیار کوتاهی را در بیمارستان حضور دارد و نیازی به مراقبت خاصی پس از عمل ندارد. استفاده از بی‌حسی موضعی برای این عمل، دوره نقاعت آن را بسیار کوتاهتر کرده و سبب شده است تا جز جراحی‌های بسیار ساده و راحت لقب بگیرد. از همین رو استفاده از این عمل موجب سختی و دشواری فرد نشده و او را درگیر مشکلی نمی‌کند.

اگر به دنبال استفاده از عمل جراحی پلک چشم یا بلفاروپلاستی هستید، لازم است اطلاعاتی را درباره آن داشته باشید. اطلاعاتی که تلاش کردیم در این مقاله برای شما گردآوری کرده و مهم‌ترین نکات آن را برای شما بیان کنیم. از چیستی و چگونگی انجام این عمل تا مزایا و اهمیت استفاده از آن را به بحث گذاشتیم و درباره کاربرد این عمل جراحی و دوره نقاهت آن نیز نکاتی را به اشتراک گذاشتیم. نکاتی که امید است آن‌ها را به دقت مطالعه کرده باشید و بتوانید از آن بهره و استفاده کافی را ببرید.

مزایای خدمات چشم پزشکی

دکتر چشم پزشک

بهترین چشم پزشکان متخصص

ما با برترین فوق تخصص های چشم پزشکی همکاری میکنیم. و تمامی این عزیزان از سرمایه های ما هستند که به مرور آنها را انتخاب کرده ایم. علاوه بر مهارت، اخلاق حرفه ای آنها نیز برای ما مهم بوده تا بیماران ما با بهترین چشم پزشکان ویزیت شوند.

اورژانس چشم پزشکی

دقیق ترین آزمایشگاه های تهران

نتیجه آزمایش بیمار در تشخیص بیماری و درمان توسط پزشک اهمیت فروانی دارد. ما با به روزترین و دقیق ترین آزمایشگاه تهران مجهز به جدید ترین دستگاهها همکاری میکنیم.

عمل جراحی چشم با دستگاه لیزری چشم پزشکی

جدیدترین دستگاههای چشم پزشکی

با استفاده از جدیدترین دستگاههای چشم پزشکی دنیا، و عمل جراحی توسط باتجربه ترین جراحان، خطای عمل جراحی را از بین برده ایم.

بهترین دکتر عمل چشم

پشتیبانی از راه دور

تمامی مراحل درمان شامل پشتیبانی از سمت ما می باشد و چنانچه به شهر خود بازگشتید همچنان ارتباط با پزشک و آنالیز آزمایشات و داروها توسط ما برای شما انجام خواهد شد.

جراحی چشم با قیمت مناسب توسط برترین فوق تخصص های جراح چشم پزشک

انواع عمل چشم: عمل لازک چشم (LASEK)، عمل لیزیک (Lasik)، عمل پی آر کی (PRK)، انواع جراحی های شبکیه و پیوند قرنیه، عمل قوز قرنیه، عمل فمتولیزیک چشم، عمل فمتو اسمایل، عمل افتادگی پلک (بلفاروپلاستی blepharoplasty)، عمل آب مروارید (کاتاراکت)، عمل پف چشم، عمل انحراف چشم (استرابیسم) و عمل کاشت لنز دایمی

ما پیشرفته ترین دستگاههای چشم پزشکی دنیا را تهیه کرده ایم با برترین جراحان چشم پزشکی ایران، تا بالاترین کیفیت جراحی چشم پزشکی را بدون خطا ارائه دهیم.

مشاوره رایگان چشم پزشکی

تماس با چشم پزشکی

همین الان در هر ساعت از شبانه روز کافیست فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.


۱ – تمامی مشخصات شما نزد ما بطور محرمانه محفوظ خواهد ماند و فقط مسئول مربوطه دسترسی لازم را دارد.
۲ – به هیچ وجه شماره شما وارد پنل پیامک نمی شود و فقط جهت ارتباط تلفنی با شما می باشد.


پس با خیال راحت فرم زیر را پر نمایید.

 

بیمه های طرف قرارداد

قرارداد با تمام بیمه ها حتی بیمه های پایه (کارکنان دولت، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح)

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *