عمل لازک چشم (LASEK)

عمل لازک چشم (LASEK) توسط ماهرترین چشم پزشکان ایران

✔️ با جدیدترین دستگاههای Wave Light EX500 در تهران
✔️ با قیمت مناسب و یک روزه در کلینیک فوق تخصصی چشم
✔️ تفاوت عمل لازک (LASEK) با عمل لیزیک (Lasik) و پی آر کی (PRK)
✔️ چه کسانی نباید عمل لازک کنند؟
✔️ مراقبت های قبل و بعد از عمل لازک
✔️ آشنایی با مزایای عمل لازک چشم و معایب آن

⏱️ (( مدت زمان تقریبی مطالعه این مطلب: 10 دقیقه ))
عمل لازک چشم

آنچه در این مطلب می خوانید:

همه چیز درباره عمل لازک چشم

با پیشرفت تکنولوژی، شیوه‌های انجام جراحی‌های مختلف نیز تغییر کرده و سعی بر این است که در کمترین زمان ممکن با کمترین عوارض، انواع جراحی‌ها صورت گیرند. بسیاری از جراحی‌های جهت درمان و برخی نیز برای رفع مشکلات و نقص‌های متفاوت انجام می‌شوند. از جملۀ جراحی‌های رفع نقص در چشم پزشکی، می‌توان به جراحی چشم اشاره کرد که در اکثر موارد برای رفع اختلالات بینایی و اصلاح عیوب بینایی صورت می‌گیرد. ممکن است با انواع این نوع جراحی و عمل‌ها آشنا باشید یا حداقل نام‌ آن‌ها را شنیده باشید؛ ازجمله جراحی لازک یا لیزیک چشم. با شنیدن نام عمل لازک چشم (LASEK) ، این تصور پیش می‌آید که با لیزر انجام می‌شود؛ شاید! اما آیا اطلاعات لازم را در مورد این عمل جراحی دارید؟ آیا با شیوۀ انجام آن، مزایا یا عوارض احتمالی آن آشنایی دارید؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

عمل لازک چشم (LASEK) چیست؟

عمل لازک چشم (LASEK) چیست؟

عمل لازک چشم یک نوع از جراحی چشم است که تقریباً ترکیبی از مزایای عموم اعمال جراحی چشم را داراست. عمل جراحی کراتومیلوزیس اپیتلیال لیزری یا عمل لازک چشم (LASEK) ، به نوعی ترکیبی از دو عمل جراحی لیزیک و PRK است که مزایای هر دو را دربرمی‌گیرد.
با استفاده از این عمل، عیوب نزدیک‌بینی، دوربینی، پیر چشمی و آستیگماتیسم چشم برطرف می‌گردد. در عمل لیزیک از دو لیزر برای برطرف کردن عیوب چشم استفاده می‌شود، در حالی که در لازک تنها یک لیزر به کار می‌رود و اگر قرنیۀ چشم شما نازک باشد، عمل لازک، گزینۀ مناسبی خواهد بود. به همین دلیل، لازک نوعی جراحی چشم برای بیمارانی است که شرایط انجام عمل لیزیک را ندارند.

مکانیسم انجام عمل لازک چشم (LASEK)

در عمل لیزیک، جراح توسط لیزر، برشی عمیق در قرنیه ایجاد می‌نماید، بدین صورت که به وسیلۀ یک تیغ میکروکراتوم یا لیزری دیگر، برشی عمیق در لایه خارجی قرنیه به وجود می‌آید. اما در عمل لازک، جراح برشی بسیار کم عمق و سطحی بر لایه بالایی قرنیه ایجاد کرده و با استفاده از یک محلول الکلی به مدت 30 ثانیه بر سطح قرنیه، لایه اپیتلیال را به گونه‌ای شل می‌نماید که قادر شود، بلند شده و به یک طرف تا شود تا جراح به لایه میانی قرنیه دسترسی پیدا کند.
سپس لیزر بر روی لایه میانی قرنیه (استروما) که ضخیم‌تر است اعمال شود. در نهایت پس از رفع عیب موجود، جراح به آرامی لایه کنار زده شده را به جای اول خود برمی‌گرداند. پس از ایجاد تغییر در قرنیه و رفع مشکل بینایی، یک لنز تماسی محافظ روی قرنیه شما قرار می‌گیرد، تا به راحتی دوره نقاهت سپری شود؛ این لنز تماسی بعد از گذشت 4 روز برداشته می‌شود. امکان انجام جراحی برای هر دو چشم در یک روز وجود دارد و ممکن است برخی بیماران بلافاصله پس از انجام عمل، متوجه اصلاح دید خود بشوند و در برخی از افراد این درک این تغییر تا چند هفته به طول بیانجامد.


تفاوت عمل لازک و لیزیک

هر دوی این عمل‌های جراحی در اصلاح عیوب انکساری چشم، نزدیک‌بینی، دوربینی، آستیگماتیسم و پیر چشمی به کار می‌روند و تقریباً هر دو نتایج و هزینۀ یکسان داشته و از یک نوع لیزر در انجام جراحی استفاده می‌شود. اما موضوع این است که برای هر فردی، با توجه به وضعیت و شرایط قرنیه و سبک زندگی او، کدام یک مناسب است که پزشک متخصص در این زمینه اظهار نظر می‌نماید.

 • اول اینکه اگر چه در هر دو عمل از لیزر استفاده می‌شود، اما لیزیک از لیزر برای تغییر شکل قرنیه با برش عمیق در لایه خارجی کره چشم استفاده می‌کند؛ در صورتی که لازک فقط به اندازه اپیتلیوم (لایه خارجی قرنیه)، برش کم عمقی می‌دهد.
 • عمل لازک چشم (LASEK) در افرادی که ممکن است کاندیدای مناسبی برای عمل لیزیک نباشند استفاده می‌شود؛ افرادی که قرنیه نازک‌تری دارند یا شکل قرنیه‌ آن‌ها متفاوت است و یا شدت عیوب انکساری در‌ آن‌ها بالا بوده و یا کار و فعالیت‌شان به گونه‌ای است که احتمال تغییر حالت فلپ قرنیه ایجاد شده توسط لیزیک در‌ آن‌ها وجود دارد.

مزایا و معایب عمل لازک چشم

مزایا و معایب عمل لازک چشم
مزایا و معایب عمل لازک چشم

هر عمل جراحی ممکن است مزایا و عوارضی به دنبال داشته باشد. اما موضوع آن است که یک عمل جراحی نسبت به شیوه‌های مشابه و دیگر اعمال جراحی شبیه به خود، مزایای بیشتری در پی داشته باشد. لذا عمل لازک چشم نیز مزایایی دارد؛ از جمله:

 • در عمل لازک نسبت به سایر اعمال جراحی مشابه، ماندگاری نتیجه جراحی بیشتر و طولانی‌تر است.
 • به دلیل برش سطحی و کوچک در قرنیه، ناراحتی یا التهابات و مشکلات پس از جراحی، در عمل لازک بسیار کمتر است.
 • کاهش خطر عفونت و تیرگی در قرنیه در عمل لازک چشم، در مقایسه با دیگر اعمال جراحی.
 • احتمال بروز ریسک برش غیر معمول و ایجاد فلپ‌های نامنظم در عمل لازک چشم بسیار کمتر است.
 • به دلیل بهبودی سریع‌تر اعصاب قرنیه در عمل لازک، احساس ناراحتی و خشکی ناشی از عمل که در مواردی در عمل لیزیک بیشتر است، در عمل لازک چشم بسیار کمتر گزارش می‌شود.

اگر بخواهیم عارضه یا معایبی برای عمل لازک چشم (LASEK) در نظر بگیریم، تنها مورد، طولانی‌تر شدن دوره نقاهت بعد از عمل جراحی است که در برخی موارد دیده شده است.

چه کسانی میتوانند عمل لازک کنند؟

 • داشتن سن بالای 18 سال
 • نمره چشم فرد باید به مدت 6 ماه ثابت باشد.
 • نداشتن بیماری چشمی (بنا به تشخیص جراح چشم پزشک)
 • نباید باردار یا شیرده باشند. هورمون ها ممکن است بر ثبات نتیجه تأثیر بگذارند. باید از دید پایدار حداقل یک سال قبل از جراحی برخوردار باشد.
 • سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد. نباید دارای مشکلات خاصی از جمله دیابت کنترل نشده، بیماری عروقی خود ایمنی یا کلاژن باشند. دارویی را مصرف کند و یا شرایط دیگری داشته باشد که پاسخ ایمنی را به خطر بیندازد.

مراقبت های قبل از عمل لازک چشم

جهت مطالعه درباره مراقبت های قبل از عمل لازک، شب قبل عمل، و کارهای روی عمل لازک روی دکمه زیر کلیک کنید:

مراقبت های بعد از عمل لازک چشم

جهت مطالعه درباره مراقبت های بعد از عمل لازک، بایدها و نبایدها، داروها، ورزش و .. روی دکمه زیر کلیک کنید:

دوره نقاهت عمل لازک چشم

دوره نقاهت بعد از عمل لازک و تصحیح دید، به عوامل مختلفی؛ از جمله نمره چشم بیمار بستگی داشته و معمولا حدود 2 تا 4 هفته طول می کشد. لازم به ذکر است دوران نقاهت در افرادی که شماره چشم آن ها خیلی بالا است و همچنین افرادی که نزدیک بینی شدید دارند، طولانی تر از دیگر افراد خواهد بود.
ولی پایداری دید بعد از جراحی حدود 3 تا 6 ماه طول میکشد.

برگشت نمره چشم بعد از عمل لازک

برگشت نمره چشم بعد از عمل لازک
برگشت نمره چشم بعد از عمل لازک

احتمال موفقیت عمل های لیزری در شرایط معمولی حدود 97 درصد است. یعنی 3 درصد احتمال بازگشت مقداری از شماره پس از عمل وجود دارد. هرچقدر شماره چشم قبل از عمل بالاتر بوده یا آستیگمات بالا باشد و یا در یکسال گذشته تغییرات شماره چشم بالا باشد میزان بازگشت شماره چشم نیز بیشتر میشود.
بنابراین عمل لازک یکی از کم ریسک ترین عمل های جراحی می باشد.

عوارض عمل لازک چشم

آنچه مسلم است امروزه شیوه‌ها و سبک اصلاح نقص‌ها و رفع عیوب و درمان بیماری‌ها، با پیشرفت روز افزون علم، تغییر زیادی کرده است؛ ازجمله در رفع و اصلاح عیوب انکساری چشم، مانند نزدیک‌بینی، دوربینی، پیر چشمی یا آستیگماتیسم. همچنین هر فردی متناسب با شرایط و موقعیت سبک زندگی خود و وضعیت قرنیۀ چشمان خود، ممکن است کاندیدای یکی از اعمال جراحی چشم شود. از آنجایی که این عیوب باید در بخش میانی قرنیه اصلاح شوند و تشخیص نوع عمل جراحی در حیطۀ وظایف و تخصص چشم پزشک است، لذا ممکن است یکی از این اعمال جراحی، مانند عمل لازک چشم (LASEK) ، توصیه شده و مناسب فرد تشخیص داده شود. در هر صورت نیاز به این است تا با جراح متخصص در این زمینه مشورت کنید. ما در کلینیک ایران مدیکال سرویس تلاش کرده ایم تا با بهترین و زبده ترین جراحان چشم پزشکی همکاری کنیم.

چشمان شما بلافاصله پس از عمل لازک چشم، شروع به بهبودی خواهند نمود و درمان اولیه، معمولا به سرعت شروع می شود. اما طبیعی است که چندین هفته یا حتی چند ماه بعد از جراحی ، مشکلاتی نظیر تاری دید و نوسانات بینایی را تجربه نمایید.
شایع ترین عوارضی که پس از عمل لیزیك گزارش شده شامل برق زدگی، هاله نور و اشكال در دید شب است. این مسائل اغلب ظرف 6 ماه بر طرف می شوند ولی در صد كمی از بیماران ممكن است با برق زدگی مشكل داشته باشند .

هزینه عمل لازک چشم

هزینه عمل لازک چشم
هزینه عمل لازک چشم

قیمت عمل لازک در کلینیک ها متفاوت است. گاهی پزشکان هزینه های مختلفی جهت جراحی لیزر چشم اعلام میکنند. و در مواقعی قیمتی که توسط کلینیک ها و پزشکان به شما اعلام میشود تنها برای یک چشم است. و هنگام تسویه حساب، شما ملزم به پرداخت دو برابری قیمت اعلام شده هستید. شما میبایست به این مورد دقت کافی داشته باشید و در این گونه مواقع هزینه تمام شده و هزینه نهایی عمل لازک را بخواهید.

در کلینیک ایران مدیکال سرویس، قیمت ارائه شده و تخفیف برای عمل لازک، برای هر دو چشم درنظر گرفته شده که این قیمت، کمترین قیمت با حفظ بالاترین کیفیت میباشد. همچنین ما هزینه عکس قرنیه را هم رایگان بعنوان هدیه به مشتریانمان درنظر گرفته ایم.

جهت دریافت هزینه عمل لازک چشم و شرایط تخفیف، همین الان با شماره کلینیک 02144929154 تماس گرفته و یا فرم زیر را پر کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

مزایای خدمات چشم پزشکی

دکتر چشم پزشک

بهترین چشم پزشکان متخصص

ما با برترین فوق تخصص های چشم پزشکی همکاری میکنیم. و تمامی این عزیزان از سرمایه های ما هستند که به مرور آنها را انتخاب کرده ایم. علاوه بر مهارت، اخلاق حرفه ای آنها نیز برای ما مهم بوده تا بیماران ما با بهترین چشم پزشکان ویزیت شوند.

اورژانس چشم پزشکی

دقیق ترین آزمایشگاه های تهران

نتیجه آزمایش بیمار در تشخیص بیماری و درمان توسط پزشک اهمیت فروانی دارد. ما با به روزترین و دقیق ترین آزمایشگاه تهران مجهز به جدید ترین دستگاهها همکاری میکنیم.

عمل جراحی چشم با دستگاه لیزری چشم پزشکی

جدیدترین دستگاههای چشم پزشکی

با استفاده از جدیدترین دستگاههای چشم پزشکی دنیا، و عمل جراحی توسط باتجربه ترین جراحان، خطای عمل جراحی را از بین برده ایم.

بهترین دکتر عمل چشم

پشتیبانی از راه دور

تمامی مراحل درمان شامل پشتیبانی از سمت ما می باشد و چنانچه به شهر خود بازگشتید همچنان ارتباط با پزشک و آنالیز آزمایشات و داروها توسط ما برای شما انجام خواهد شد.

جراحی چشم با قیمت مناسب توسط برترین فوق تخصص های جراح چشم پزشک

انواع عمل چشم: عمل لازک چشم (LASEK)، عمل لیزیک (Lasik)، عمل پی آر کی (PRK)، انواع جراحی های شبکیه و پیوند قرنیه، عمل قوز قرنیه، عمل فمتولیزیک چشم، عمل فمتو اسمایل، عمل افتادگی پلک (بلفاروپلاستی blepharoplasty)، عمل آب مروارید (کاتاراکت)، عمل پف چشم، عمل انحراف چشم (استرابیسم) و عمل کاشت لنز دایمی

ما پیشرفته ترین دستگاههای چشم پزشکی دنیا را تهیه کرده ایم با برترین جراحان چشم پزشکی ایران، تا بالاترین کیفیت جراحی چشم پزشکی را بدون خطا ارائه دهیم.

مشاوره رایگان چشم پزشکی

تماس با چشم پزشکی

همین الان در هر ساعت از شبانه روز کافیست فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.


۱ – تمامی مشخصات شما نزد ما بطور محرمانه محفوظ خواهد ماند و فقط مسئول مربوطه دسترسی لازم را دارد.
۲ – به هیچ وجه شماره شما وارد پنل پیامک نمی شود و فقط جهت ارتباط تلفنی با شما می باشد.


پس با خیال راحت فرم زیر را پر نمایید.

 

بیمه های طرف قرارداد

قرارداد با تمام بیمه ها حتی بیمه های پایه (کارکنان دولت، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح)

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *